Stało się. Wykop w końcu dał mi raka. Przykro mi czasem, że część tej społeczności to takie skurwysyny bez serca. Ten stereotypowy nosacz sundajski nie wziął się jednak z niczego bo jednak gdzieś w nas to siedzi.

O co mi w ogóle chodzi? Pamiętacie jak miesiąc temu na głównej był wykop o gościu, który robił dioramy Star Wars z LEGO? LINK Przegapiłem to wtedy i dowiedziałem się o wszystkim dopiero dzisiaj.
Facet stracił 14 lat swojej pracy. Ktoś się włamał do niego pod jego nieobecność i ukradł mu całą kolekcję. Kiedy zaczynał ja budować był jeszcze małym dzieckiem. Pierwszy film na jego kanale YT pochodzi sprzed 8 lat. Już jako dziecko tworzył niesamowite makiety z LEGO. Wrzucał parę filmów na rok, nie monetyzowal ich, dzielił sie swoją twórczością z pasji, nie robił nawet clickbaitowych tytułów dla wyświetleń. Miesiąc temu ktoś mu zniszczył i ukradł większość efektów tej pracy. Facet zrobił wideo zatytułowane po prostu „Bye.” w którym ze łzami w oczach wyjaśnił co się stało podczas gdy podróżował w sprawach służbowych. Zrezygnowany powiedział że w związku z tym porzuca swoje hobby i żegna się z kanałem. I tyle. O nic nie prosił. (╯︵╰,)

Ktoś na necie przypadkiem trafił na ten film. Internauci postanowili mu pomóc, ktoś zorganizował zbiórkę na pokrycie strat. Ktoś inny skontaktował się z firmą LEGO, żeby pomogła w jakiś sposób odbudować jego kolekcję. Ogólnie reakcja ludzi była bardzo pozytywna, facet dostał dużo wsparcia i pozytywny słów. Z trochę ponad 4tys subów zrobiło się ponad 430tys. I wszystko byłoby spoko, bo facet odzyskał motywację i postanowił odbudować kolekcję. (。◕‿‿◕。)

Wszedłem na wykop zobaczyć jaka tutaj była reakcja i od razu tego pożałowałem xD

IT WAS AN INSIDE JOB ale pelikany łykają i już robią kasztanowi dotacje na nowe klocki

…dirosly czlowiek ktory zbiera i uklada zestawy lego…i placze za tym jak male dziecko…

Pewnie chodzi o wymuszenie odszkodowania za kradzież jego klocków

To potworna tragedia dla tego dzidziusia, niechaj wszyscy go wspomogą, wysyłając mu dużego, dorodnego…..klocka

Stary koń a klockami się bawi

Od tego jest ubezpieczenie. Zakop za żebractwo

co to za kurwa roszczeniowe podejście? jak mi ukradli plecak na dworcu to nie robiłem zbiórek. no ale jak co setny widz się sfrajerzy i wpłaci po 10 dolców…

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Itd, itp. Były też normalne komentarze, ale liczba takich gówno postów była przytłaczająca. Te wykopki nie dość że nie zrozumiały co w ogóle spotkało tego człowieka, to nawet nie chciało im się zobaczyć filmu, który tak chętnie komentowali. Przykro się przeglądało te komentarze. W napływie wkurwu aż nasmarowalem parę własnych i teraz ten post.

Musiałem to z siebie wyrzucić, bo jednak oczekiwałem więcej od wykopków i się srogo zawiodłem. No już mi lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tl;dr w filmiku

pokaż spoiler #lego #youtube #wykop #patologiazewsi #hobby #gorzkiezale #diorama #starwars #shitwykopsays #rakcontent #sztuka #swiat #art #gwiezdnewojny